Scandlines Deutschland GmbH

Firma Scandlines Deutchland GmbH je jednou z největších společností, která zajišťuje  trajektovou dopravou. Společnost byla založena v roce 1998 fúzí dvou společností v Dánsku a Německu.

Klíčovou oblastí je trojúhelník mezi Dánskem, Německem a Švédskem, kde firma nabízí nejhustší dopravní síť. Prioritou je nabízet efektivní a kvalitní služby jak individuálním klientům, tak dopravním společnostem. Další aktivity Scandlines zahrnují také catering služby, prodej zboží v restauracích a obchodech na palubě a v přístavech.

Logo Scandlines symbolizuje nejdůležitější trh na kterém firma operuje, tedy dopravu z Německa do Skandinávie. Rozdílné barvy představují triangl zemí, které Scandlines spojuje sítí linek. Žlutá symbolizuje Německo, červená Dánsko a modrá Švédsko.

Mezi stěžejní trasy patří linky z Rostocku do Gedseru a z Puttgardenu do Rodby. Dále můžete pokračovat převozní linkou Helsingoer - Helsingborg do Švédska nebo je možné využít přejezd přes Öresundský most mezi Kodaní a Malmö.

V roce 2012 byly linky Rostock - Trelleborg a Sassnitz - Trelleborg prodány společnosti Stena Line.


V roce 2017 byly slavnostně uvedeny do provozu dvě nové hybridní lodě Berlin” and "Copenhagen“, které operují na trase Rostock-Gedser.
Lodě poskytují dvojnásobnou kapacitu pro vozidla, moderní zařízení palub a dostatek prostoru pro 1300 cestujících. 

Berlin Hybrid

Routemap

 Scandlines trajektScandlines trajektyScandlines trajektyScandlines trajektyScandlines trajekty